Baner z informacją o konkursie

Ulubiona pora dnia przedszkolaka, to pora na… bajkę! Wspólna lektura połączona z twórczą aktywnością, wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, pokazując jednocześnie, że czytanie książek to przyjemność i dobra zabawa.

Dzieci uczęszczające gliwickich przedszkoli zachęcamy do wzięcia udziału konkursie plastycznym „Pora na bajkę”, który jest częścią gliwickiej odsłony kampanii #CzytanieRządzi.

Zadaniem Uczestnika Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej o tematyce nawiązującej do literatury dziecięcej, ze szczególnym uwzględnieniem książek polskich autorów i ilustratorów.

Prace z dołączoną metryczką (tytuł pracy, imię, nazwisko i wiek autora, nazwa przedszkola, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu) i wypełnioną pisemną zgodą rodziców prosimy dostarczyć osobiście do Biblioteki Centralnej. Oddziału dla Dzieci, przy ul. Kościuszki 17 lub wychowawcy grupy przedszkolnej do 21 kwietnia 2023 r.

Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Konkurs trwa od 15 marca do 21 kwietnia 2023 r.

Wyniki zostaną opublikowane 5 maja 2023 r. na stronie internetowej oraz na profilu facebookowym Organizatora.

Regulamin konkursu do pobrania (PDF, rozmiar 231 kB)

Formularz zgody rodziców do pobrania (PDF, rozmiar 135 kB)

WYNIKI KONKURSU
Plakat z informacją o konkursie

Do konkursu zgłoszono 71 prac.

Jury, kierując się wymogami formalnymi oraz doceniając pomysłowość i uwzględnienie tematu, postanowiło ostatecznie przyznać dziewięć nagród głównych.

Laureatami konkursu zostają:

• w kategorii 3-4 lata:
    • Tomasz Cielęcy
    • Jakub Czerwonka
    • Szymon Furman
    • Klara Jaromin
  • w kategorii 5-6 lat:
    • Antonina Czerwonka
    • Liliana Hamelik
    • Liliana Kielan
    • Michał Mryka
    • Emilka Przemyk

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłanie prac!

Rozdanie nagród dla laureatów oraz drobnych upominków dla wszystkich uczestników konkursu odbyło się 13 maja 2023 w Bibliotece Centralnej MBP, ul. Kościuszki 17.

Wystawa pokonkursowa odnyłą się w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Centralnej w terminie między 13 maja a 23 czerwca 2023 r.