Biblioteka z klasą to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, którego nadrzędnym celem jest popularyzacja czytelnictwa i edukacja biblioteczna poprzez zabawę. Zabawę, która umożliwi dzieciom samodzielne odkrywania świata książek i literatury, a także budowanie poczucia własnej wartości oraz pewności siebie.

Lecz to nie wszystko. Naszym celem było również zwiększenie świadomości wśród szkół, nauczycieli i przede wszystkim uczniów, że biblioteka to przestrzeń dostępna dla wszystkich. Jest miejscem, gdzie można poszerzać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności, a także spędzać kreatywnie i twórczo wolny czas. Jest miejscem spotkań i integracji. Przygotowując scenariusze lekcji bibliotecznych naszym założeniem było przekazanie prostego komunikatu: hej, jesteśmy tu dla was i chcemy, abyście czuli się u nas swobodnie. Cenimy Waszą umiejętność nieskrępowanego i spontanicznego wyrażanie emocji.

Na trwające blisko dwie godziny lekcje biblioteczne składa się: zwiedzanie biblioteki i jej zakamarków oraz odkrywanie jej “tajemnic”, zabawa w formie podchodów, a na koniec – uroczyste pasowanie na czytelnika.

Do udziału zapraszamy grupy zorganizowane (klasy 1-3) ze szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17. Termin spotkania jest ustalany indywidualnie na podstawie zgłoszenia wysłanego na mail: promocja@biblioteka.gliwice.pl