Agnieszka Frączek głośno czyta z książki

Spotkanie z Agnieszką Frączek, znaną polską autorką literatury dziecięcej, odbyło się w czwartkowe przedpołudnie w Filii nr 5  i zgromadziło uczniów klas 3 i 4 ZSO nr 5.

Agnieszka Frączek zaczęła spotkanie od krótkiego wprowadzenia na temat swojej twórczości. Opowiadała o inspiracjach, które czerpie z codziennego życia oraz z obserwacji dziecięcego świata. Autorka szczególny nacisk kładzie na popularyzację wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Z dziećmi rozmawiała o związkach frazeologicznych i bykach językowych. Wytłumaczyła, dlaczego powinniśmy się wypowiadać poprawnie i starannie i jak łatwo błędy językowe wkradają się do naszej codzienności. Dzięki humorowi  i radości, jakie można znaleźć w jej książkach, w przystępny sposób uczymy się pięknej polszczyzny. Podczas spotkania Frączek przeczytała kilka fragmentów ze swoich najnowszych książek. Dzieci były zachwycone i żywo reagowały na zabawne i pouczające historie. Po każdej lekturze autorka zadawała pytania dotyczące przeczytanych fragmentów, co wciągało małych uczestników do aktywnego udziału. Pod koniec spotkania był czas na pytania od publiczności. Dzieci z ciekawością pytały o proces powstawania książki, ulubione postacie i plany na przyszłość. Agnieszka Frączek odpowiadała z pasją i zaangażowaniem, zachęcając młodych czytelników do czytania i pisania.

Dzięki obecności Ewa Nowicz, która tłumaczyła spotkanie na PJM dzieci dodatkowo mogły zobaczyć i poznać kolejny sposób komunikowania się.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów. Każde dziecko mogło podejść do autorki, zamienić z nią kilka słów i otrzymać dedykację w swojej ulubionej książce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024″.

6 czerwca 2024 r.