Pani pisze kaligrafię piórem na specjalnej kartce z liniałami

5 czerwca w ramach projektu „Fabryka języka” odbyły się warsztaty kaligrafii „Słowem pisane”, które prowadziła doświadczona kaligrafka, pani Marianna Siedlaczek z pracowni wykwintne.litery. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego. Pani Anna opowiedziała nam o różnych stylach pisma oraz o narzędziach, których używali uczestnicy. Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy składający się z pióra, tuszu oraz specjalnego papieru do kaligrafii. Praktyczna część warsztatów rozpoczęła się od podstawowych ćwiczeń, ucząc się jak trzymać pióro i jak kontrolować przepływ tuszu. Pierwsze kreski były trudne, ale z każdym kolejnym ruchem stawały się coraz bardziej pewne i płynne. Prowadząca cierpliwie tłumaczyła każdy etap, poprawiała nasze błędy i motywowała do dalszej pracy. Atmosfera była bardzo przyjazna, a uczestnicy chętnie dzielili się swoimi postępami i spostrzeżeniami. Warsztaty kaligrafii.nie tylko uczyły podstaw tej pięknej sztuki, ale również odprężyły i pozwoliły na spędzenie czaus w kreatywny sposób.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024″.

5 czerwca 2024 r.