Informacja o spacerach Goście, Goście w Gliwicach. W tle zdjęcie z miasta

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Święcie Kierunek GZM.

Z tej okazji odbędzie się na spacer “Goście, Goście… w Gliwicach”, podczas którego pójdziemy śladem znanych postaci, które odwiedziły nasze miasto na przestrzeni wieków. Jan III Sobieski, Car Aleksander II, Honoré de Balzac, Wincenty Pol, Ignacy Kraszewski, Jan Ursyn Niemcewicz – to tylko kilka nazwisk osobowości zapisanych w kronikach. Wspomnimy również o postaciach takich jak John Baildon, Oscar Troplowitz oraz Edith Stein. Nie zapomnimy także o artystach XX wieku jak Zofia Rydet, Tadeusz Różewicz, Wojciech Pszoniak i Adam Zagajewski, którzy na różnych etapach życia związali się z naszym miastem.

Uczestnicy spaceru dowiedzą się co było motywacją do odwiedzenia Gliwic, przytoczymy historie i anegdoty z ich pobytu, zobaczymy miejsca, które odwiedzili. Wybrani „Goście” będą także inspiracją do nawiązania do ważnych wydarzeń w naszym mieście i na świecie. Z pewnością niektóre z tych faktów bardzo zaskoczą uczestników.

Co więcej, na trasie spotkacie niektórych „Gości”, co nada wydarzeniu unikatowego kolorytu. Na płycie gliwickiego Rynku znajdzie się dodatkowa atrakcja – monidło z archiwalną fotografią, gdzie uczestnicy wydarzenia będą mogli zrobić sobie wyjątkowe, pamiątkowe zdjęcie.

W ramach wydarzenia zapraszamy również na warsztaty kolażu, które będą inspirowane historią naszego miasta. Archiwalne zdjęcia Gliwic i „gliwickich Gości” będą źródłem do stworzenia własnego kolażu. Trasa spaceru i towarzyszące atrakcje zostały zaplanowane z myślą o całych rodzinach, w związku z tym zapraszamy wszystkie pokolenia mieszkańców GZM.

Spacery rozpoczną się pod Kościołem p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie: 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00. Udział bezpłatny.
Obowiązują zapisy poprzez formularz.

Warsztaty kolażu odbędą się na Rynku, pod Stacją Artystyczną Rynek w godzinach 11:00-15:00. Wstęp wolny.

Więcej informacji zob.:

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Informacja o spacerach Goście, Goście w Gliwicach