Baner z informacją o spotkaniu autorskim

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną Goc i dyskusję wokół książki „Głusza”.

Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

Anna Goc słuchała historii G/głuchych – dzieci, seniorów, młodych ludzi z miast i miasteczek. W swoim reportażu oddaje im głos, a czytelników zabiera w podróż po Głuszy. To poruszająca, wstrząsająca i mocna relacja. Z jakimi barierami spotykają się Głusi w naszym kraju? Czy mają dostęp do edukacji na równi z osobami słyszącymi? Z jakich obszarów życia społecznego są wykluczeni? Co osoby słyszące wiedzą o osobach Głuchych?

Spotkanie prowadzi Agnieszka Strzemińska.

Anna Goc – dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”, laureatka Stypendium im. Ryszarda Kapuścińskiego, w ramach którego napisała reportaż o Głuchych.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Wstęp wolny.

2 lutego 2023 r., godz. 18.00

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim