Baner z informacją o spotkaniu autorskim

To będzie literacka uczta! Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Bator, jedną z najwyrazistszych współczesnych polskich pisarek. Wydarzenie  realizowane jest w ramach projektu „Biblioteka Łączy”.

 

Joanna Bator – pisarka i publicystka, pochodzi z Wałbrzycha. Jest autorką wybitnego doktoratu z filozofii, w którym skupiła się na tematyce feminizmu, psychoanalizy i posmodernizmu. Pracowała jako adiunkt w Instytucie Filozofii i Socjologii Państwowej Akademii Nauk. W 2011 r. zrezygnowała z pracy na uczelni i od tego momentu zajmuje się wyłącznie pracą twórczą. Autorka powieści „Piaskowa Góra”, „Gorzko, gorzko”, czy „Chmurdalia”. Pierwsza z nich przyniosła jej ogromny rozgłos, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2012 roku za powieść „Ciemno, prawie noc” otrzymała Literacką Nagrodę Nike. W jej książkach można odnaleźć silną inspirację kulturą japońską. Trzykrotnie odwiedziła Tokio tworząc eseje i felietony w tamtejszej prasie polonijnej. Po dwuletnim pobycie w Tokio, pisarka wydała książkę „Japoński wachlarz”. Podczas spotkania autorskiego opowie także o swoich pasjach oraz o najnowszej książce „Ucieczka niedźwiedzicy”.

 

Spotkanie poprowadzi Justyna Wydra – gliwicka pisarka.

 

Podczas spotkania zapewniamy: tłumaczenie na polski język migowy, pętlę indukcyjną oraz dostępność architektoniczną.

 

Wydarzenie jest częścią projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

Wstęp wolny.

 

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
18 maja 2023 r., godz. 18.00

 

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim