Baner z informacją o spotkaniu autorskim

Sylwia Zientek – pisarka, scenarzystka, autorka powieści, opowiadań oraz publikacji biograficznych. Przybliża sztukę kobiet w książkach „Polki na Montparnassie” oraz „Tylko one. Polska sztuka bez mężczyzn”. Jej powieści to m.in. „Lunia i Modigliani”, cykl „Hotel Varsovie” i „Kolonia Marusia”. Pomysłodawczyni serialu kostiumowego „Matylda”. Swoje teksty publikowała m.in. w Magazynie Pismo, Wysokich Obcasach, Gazecie czy L’Officiel. Była felietonistką Skarpy Warszawskiej. Z zawodu prawniczka. Mama trójki dzieci. Znawczyni kultury francuskiej, zwłaszcza artystycznego Paryża. Uwielbia podróże ze sztuką w tle oraz sekretne życie muzeów.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zientarska.

Podczas spotkania zapewniona jest pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Wstęp wolny.

5 marca 2024, godz. 18.00

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim