Baner z informacją o warsztatach

Miłośnicy nauk wszelakich – łączcie się! Tegoroczne ferie zainaugurujemy wielkim świętem dziedzin STEAM!

Serdecznie zapraszamy na STEAM DAY – całodniowe wydarzenie poświęcone nauce, technologii, inżynierii, sztuce oraz matematyce. W tym dniu zaprosimy na szereg spotkań i warsztatów, które rozbudzą wyobraźnię i kreatywne myślenie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać tajniki druku 3D z wykorzystaniem drukarek i długopisów oraz podstawy programowania z robotami Photon. Dzięki zaproszonym gościom odbędą fascynującą podróż do wnętrza Ziemi, a także stworzą dziecięce miasto marzeń.

Biblioteka Centralna ul. Kościuszki 17
14 stycznia 2023 r., g. 10.00 – 16.00

 

Baner z informacją o warsztatach

Program:

  • 10.00 – 11.00,  sala wystawowo-konferencyjna – FASCYNUJĄCY ŚWIAT SKAŁ

Czy skały mają smak i zapach? Czy minerały mają magiczne moce? Czy w Polsce można znaleźć ropę? Czy wulkan Fudżi jest faktycznie w Japonii? STEAM DAY w Bibliotece Centralnej rozpoczynamy od spotkania z książką i warsztatów geologicznych! Zapraszamy wszystkich młodych pasjonatów skał i minerałów na spotkanie, podczas którego geolog opowie o fascynującym świecie wnętrza ziemi. Warsztaty poprowadzi Mateusz Kruk.

 

Baner z informacją o wydarzeniu

 

  • 10.00 – 13.00, Oddział dla Dzieci – DŁUGOPISY 3D – warsztaty z projektowania i drukowania przestrzennego

 

  • 11.30 – 12.30, sala wystawowo-konferencyjna – WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

Jak mogłoby wyglądać miasto przyszłości? Jak wyglądałyby ulice, domy, parki i szkoły? A jak wyglądałoby takie miasto, gdyby projektantami były dzieci? Sprawdźmy! Podczas warsztatów architektonicznych pod okiem architektki wspólnie stworzymy jedyne w swoim rodzaju miasto dziecięcych marzeń. Warsztat skierowany jest do dzieci z Ukrainy oraz Polski. Warsztaty poprowadzi prof. Olga Sukhanova

 

Baner z informacją o warsztatach

 

  • 12.00 – 13.30, Wypożyczalnia Muzyczna – PODSTAWY PROGRAMOWANIA Z ROBOTEM PHOTON

 

  • 13.00 – 14.30, sala wystawowo-konferencyjna – DRUKARKI 3D W PRAKTYCE

Masz zmysł konstruktorski? Chcesz spróbować swoich sił w projektowaniu przestrzennym? To prostsze niż myślisz! Podczas warsztatów omówiona zostanie historia druku 3D oraz sposoby jego wykorzystania (również te zupełnie nieoczywiste!). Uczestnicy spotkania wspólnie z prowadzącym zaprojektują i wydrukują wymyślony przedmiot. Warsztaty poprowadzi Andrzej Michnik.

 

  • 15.00 – 16.00, sala wystawowo-konferencyjna – WALIZKI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA – spektakl Teatru Lalek Marka Żyły

„Walizki z różnych stron świata” to spektakl pełen walizek, a walizki pełne lalek, bajek, historii i opowieści – z różnych krajów, czasów i miejsc (nawet takich, które w ogóle nie istnieją!) Pojawiają się bardzo różne lalki a historie są raz śmieszne innym razem trochę straszne! Spektakl nie ma końca, gdyż nowe historie w nowych walizkach pojawiają się cały czas!

 

Liczba miejsc dla widzów spektaklu jest ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Centralnej, ul. Kościuszki 17.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Szczegóły i zapisy: promocja@biblioteka.gliwice.pl lub pod numerem telefonu 32 231 12 36.

 

Plakat z informacją o warsztatach Steam Day