Aleksandra Frątczak stoi koło tablicy i tłumaczy, goście słuchają

Podczas warsztatu „Styl jest ważny” ze stylistką Aleksandrą Frątczak-Biś poruszono temat z typu sylwetek i dopasowania do nich ubioru. Określone zostały też typy sylwetek Uczestniczek warsztatu. Poświęcono uwagę proporcjom ciała i możliwością ich poprawienia poprzez zastosowanie złotych zasad stylizacji. Dowiedzieliśmy się również jak ważną rolę w stylizacji pełnią punkty lekkości: szyja, wcięcie w talii, szczupłe nadgarstki, łydki, kostki. A na koniec poznaliśmy podstawy zrobienia autoanalizy kolorystycznej.

Warsztat był częścią projektu „Biblioteka łączy” w programie „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

27 kwietnia 2023 r.