Na ekranie wyświetla się tekst

19 września w ramach projektu „Fabryka języka” uczniowie LO nr VII w Gliwicach uczestniczyli w warsztatach „Stylowy język” prowadzonych przez dr Ewę Biłas-Pleszak. Prowadząca przygotowała prezentację pt. „Stylowy język, czyli różnorodność języka polskiego” i zaproponowała młodzieży kilka bardzo ciekawych i angażujących ćwiczeń językowych, polegających na rozpoznawaniu stylu języka oraz używania odpowiednich środków językowych w zależności od celu wypowiedzi. I tak na przykład w opisie historii Jana i Zuzanny za pomocą charakterystycznych rysunków uczniowie mieli zastosować odpowiednie związki frazeologiczne, tak by całość była spójna i zrozumiała dla każdego.

Warsztaty zakończyły się konkluzją, że powinniśmy pisać w sposób jasny i komunikatywny, czyli tak, by inni nas rozumieli.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024″.

19 września 2024 r.