Widok ogólny na wernisaż

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zaprosiliśmy na wystawę prac nadesłanych na ogólnopolski konkurs plastyczny „TAKI JESTEM” zorganizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji RÓŻYCZKA w Gliwicach pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice. Autorami prezentowanych prac byli twórcy z różnymi niepełnosprawnościami z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Szkół Specjalnych z całej Polski. Tematyka konkursu dała autorom możliwość przekazania swojej wizji świata, realizowanych pasji, emocji i oryginalnych spostrzeżeń oraz wyeksponowania swoich talentów. Na konkurs nadesłano około trzystu prac w różnych technikach plastycznych.

17 lutego 2023 r.