Wyczekiwane, upragnione, pełne słońca, odpoczynku i ulubionych aktywności. Wielkimi krokami zbliżają się Wakacje! Tradycyjnie, zachęcamy Was, abyście chociaż część tego czasu spędzili w gliwickiej bibliotece. A będzie się działo!

Hasło przewodnie: „Wakacje z mitami!” zdradza wokół jakich tematów będą krążyć nasze opowieści i aktywności. Atena, Hermes, Demeter i Ariadna – to tylko niektórzy z naszych przewodników po mitycznych krainach. Już teraz zapewniamy, że zaskoczymy Was nie raz! Zaczynamy 1 lipca.

Przy okazji, uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, że tego lata zagości u nas „Festiwal Wschodzącego Słońca.  Festiwal młodych talentów i pasji”. To inicjatywa gliwickiej młodzieży podjęta i organizowana wspólnie z Biblioteką. Plener malarski, warsztaty taneczne i baristyczne, joga, aktorski performance – to tylko niektóre z propozycji. Czym jeszcze zaskoczą młodzi? Jakie mają talenty? Warto to sprawdzić 24 sierpnia przy skwerze Biblioteki Centralnej.

A na zakończenie wakacji, 31 sierpnia w godz. 10.00 – 14.00, zapraszamy na rodzinny Piknik Mitologiczny przed Biblioteką Centralną.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc –  prosimy o zarezerwowanie miejsca.

Szczegółowy plan wakacyjnych zajęć dla dzieci do pobrania (plik PDF, rozmiar 662 kB)

 

Część warsztatów została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach realizacji projektu „Mity – świat cały w nich ukryty!”.