Robb pokazuje jak czerpie papieru

W sobotę, 21 października, spotkaliśmy się na dwóch warsztatach czerpania papieru, które prowadzone były przez Roberta „Robba” Maciąga, pedagoga, podróżnika, autora książek.

Podczas spotkania prowadzący opowiedział o procesie powstawania papieru, bazując na chińskiej legendzie o Ciaj Lunie – wynalazcy papieru, który podglądał pewne owady i ich ciężką pracę. Po krótkim wstępie uczestnicy mieli okazję samodzielnie stworzyć papier czerpany, w którym odbijali jesienne liście. Spotkanie w równym stopniu angażowało dzieci i rodziców, którzy wspólnie pracowali nad stworzeniem niepowtarzalnych obrazów zaklętych w papierze.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

21 października 2023 r.