Baner z informacją o warsztatach

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na wyjątkowe warsztaty z Robertem „Robbem” Maciągiem. Podczas spotkania prowadzący, bazując na chińskiej legendzie, opowie o papierze i procesie jego powstawania. Ponadto każdy z uczestników nauczy się jak zrobić kartkę z czerpanego papieru, w której zanurzy… nasiona!

Robert Robb Maciąg – urodzony w 1974 roku we Wrocławiu, podróżuje i pisze od 1997 roku. Odwiedził ponad 20 krajów i znalazł tam setki przyjaciół i dobrych znajomych. Propaguje naiwną ideę, że „świat jest pełen dobrych ludzi”. Pasjonat podróży. Fotograf z zamiłowania, pedagog, pisarz i (czasami) dziennikarz. Wciąż, jedyny laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Do tej pory ukazało się siedem książek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga. Najnowsza, „Wielka ucieczka Wawelskiego Smoka”, to podróżnicza bajka dla dzieci, w której zaczytują się też dorośli. Robb mieszka w okolicach Jeleniej Góry, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Uwielbia fotografować ludzi i to o nich najchętniej opowiada.

Obowiązują zapisy: tel. 32 238 26 24, e-mail: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

21 października 2023 r.
Warsztaty odbywają się w godzinach 10.00 i 12.00

Plakat z informacją o warsztatach