Baner z informacją o aktywnym plusie
Miejsce wydarzenia: Parking przed bramą Ogródków Działkowych Gwardii Ludowej
Kiedy: 12.04.2024 | godz. 10:00

Zapraszamy gliwiczan na wyjątkowy spacer po rezerwacie przyrody Las Dąbrowa. Razem z grupą Aktywnych Seniorów wybierzemy się na wiosenną wędrówkę po cennym przyrodniczo obszarze. O tajnikach i wyjątkowych walorach rezerwatu opowie nam prof. Olga Sukhanova – przyrodniczka.

Las Dąbrowa to niezwykłe miejsce na przyrodniczej mapie Gliwic. Rezerwat należy do najmłodszych na Śląsku (powstał w 2008 r.) Jego głównym zadaniem jest ochrona cennych, bo prawie nienaruszonych przez człowieka, zespołów leśnych. Konwalia majowa, wawrzynek wilczełyko i listera – to tylko niektóre z licznych chronionych roślin, jakie znajdziemy na tym terenie.

Przez rezerwat biegnie wytyczona ścieżka przyrodnicza oraz Pieszy Szlak Powstańców Śląskich.

Nie brakuje miejsc, w których można odpocząć.

Spotkanie otwarte, bez ograniczeń wiekowych. Planowany dystans spaceru: 5-6 km.

Miejsce zbiórki: na parkingu przed bramą Ogródków Działkowych Gwardii Ludowej, na końcu ul. Oscara Caro (przedłużenie ul. Szafirowej)

Mapa Google miejsce zbiórki