Baner z informacją o spotkaniu z autorkami
Kiedy: 8.05.2024 | godz. 18:00

Z okazji XXI Tygodnia Bibliotek zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik i Karoliną Sulej.

Sylwia Chutnik – pisarka, felietonistka, autorka sztuk dramatycznych, kulturoznawczyni, feministka i działaczka społeczna oraz promotorka czytelnictwa. Zadebiutowała powieścią Kieszonkowy atlas kobiet w i w 2008 otrzymała za niego Paszport Polityki. Była trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Jest autorką powieści: Cwaniary (2012), W krainie czarów (2014), Jolanta (2015), Smutek cinkciarza (2016), Tyłem do kierunku jazdy (2022). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka Polityki, Pani, Wysokich Obcasów, Gazety Stołecznej i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie Cappuccino z książką i Zapomniani – odzyskani w TVP Kultura oraz Barłóg literacki. Jej proza została przetłumaczona i wydana w Niemczech, Rosji, Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Chorwacji, Ameryce Północnej, Serbii i na Litwie. Wynikiem jej zaangażowania na rzecz kobiet i prezesowania Fundacji MaMa była publikacja Mama ma zawsze rację (2012). Ponadto jest także wokalistką  punkowego zespołu Zimny Maj i prowadzi podcast Radio Sylwia i Elgiebete TV.

Karolina Sulej – pisarka, reportażystka, podcasterka, scenarzystka gier i popularyzatorka antropologii mody. Autorka reportaży: Wszyscy Jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island ( 2018), Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady (2020)  ( Nagroda im. Teresy Torańskiej, Ołówek Moczarskiego, finał Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Grand Press ), Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny (2021) oraz Ciałaczki. Kobiety, które wcielają feminizm (2022). Ponadto autorka podcastów Ubrani i Garderobiana i współautorka serialu podcastowego Supernowa, który otrzymał nagrodę Podcastu Roku 2022 w konkursie im. Janusza Majki. Działaczka w Fundacji Kraina.

Podczas spotkania zapewniona jest pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Wstęp wolny.

Plakat z informacją o spotkaniu z autorkami