Szczegóły wydarzenia
Kiedy: 2.06.2023 | godz. 09:30

Tym razem na spotkanie autorskie zaprosiliśmy uczniów klas 1-3.

Naszym gościem będzie Ewa Chotomska, pisarka i scenarzystka, absolwentka UW. Od 25 lat związana z Redakcją Programów dla Dzieci TVP. Do jej najpopularniejszych dzieł należą scenariusze do popularnego programu „Tik Tak”. Ewa Chotomska wykreowała w nim także niezapomnianą postać Ciotki Klotki. Program gościł na ekranach przez 17 lat. W tym czasie przygotowano około 1600 odcinków.

W dorobku Chotomskiej znalazły się także scenariusze do programów telewizyjnych („Domowe przedszkole”, czy „Młynek”), filmów edukacyjnych i animowanych. Pracowała nad 50 teledyskami i napisała ponad 500 piosenek. Wiele z jej utworów ma już kultowy charakter („Szczotka, pasta, kubek…”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, czy „Fantazja”). Śpiewają je kolejne pokolenia.

W 1983 r. wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim i Krzysztofem Marcem założyła zespół „Fasolki”, który nadal cieszy się dużą popularnością.

Miłośnikom literatury znana jest z takich książek jak ”Kuchenny alfabet”, „Zająca Poziomkia” czy „Czerwonego wilczka”. Pracuje nad kolejną publikacją.

Prywatnie jest córką popularnej poetki Wandy Chotomskiej.