Baner z informacją o festiwalu
Kiedy: 24.08.2024 | godz. 15:00 - 24.08.2024 | godz. 21:00

Tego jeszcze nie było! Gliwicka młodzież w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach oraz Instytutem Korfantego organizują festiwal inny niż wszystkie. Impulsem do działań jest program „Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie”, którego celem jest realizacja projektów angażujących młodzież, opartych o dziedzictwo, współczesne trendy w kulturze, media, nowoczesne technologie i przede wszystkim – energię młodych ludzi.

Festiwal Wschodzącego Słońca to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wrażeń i rozrywki
w czasie wolnym. Wydarzenie odbędzie się na skwerze przed Miejską Biblioteką publiczną w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 17. Za intrygującymi nazwami: Eksplozja Pasji, ARTPuls, Strefa ZEN czy Literacki Zaułek, kryją się strefy, w których będą odbywać się różnorodne warsztaty, zajęcia ruchowe, koncerty i pokazy.

Nawet najbardziej wybrednych kulinarnych koneserów zaskoczy oferta strefy gastro – Chill&Chew, gdzie uczestnicy festiwalu będą mogli zadbać o swoje kubki smakowe, a także spróbować Gliwickiej z głębin.

Centrum sierpniowego wydarzenia stanowić będzie Eksplozja Pasji – scena oraz parkiet, na którym będzie można tańczyć nie tylko podczas koncertów młodych wykonawców, ale również podczas kończącej festiwal wieczornej potańcówki przy muzyce z lat 70., 80. oraz 90. granej z płyt winylowych. Na plenerowej scenie wystąpią młodzi muzycy Aleks Kirsz, MaciekWidło oraz zespoły The Süns,  Fishnets.

Program dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2023-2025.

Plakat z informacją o festiwalu