Baner z informacją o wystawie
Kiedy: 19.11.2024 | godz. 18:00

Maluje odkąd pamięta – pejzaże, portrety, akty, martwą naturę, ale przede wszystkim Śląsk. Jak sam o sobie mówi, jest „malarzem intuicyjnym”, a jego twórczość to eklektyczna kompilacja onirycznych, wręcz surrealistycznych wizji łączących fascynację ikonami i malarstwem naiwnym, zwanym też „śląskim mistycyzmem”. Przez krytyków sztuki uznawany jest za jednego z najciekawszych malarzy górnośląskich, kontynuatora dziedzictwa Erwina Sówki i Grupy Janowskiej. Od 2003 roku jest związany z Grupą Artystów Nieprofesjonalnych „Grota” ze Świętochłowic, ale wiele działań podejmuje indywidualnie.

Najważniejszą imprezą, w jakiej od początku brał czynny udział był Art Naif Festiwal organizowany w  katowickim Nikiszowcu, w  ramach którego prezentowało swoje prace ponad dwustu twórców z całego świata. Ponadto czynnie uczestniczy w śląskich przeglądach sztuki, konkursach i  wystawach. Swoje obrazy prezentuje na facebooku i własnej galerii internetowej www.kassnerobrazy.pl.

Oprócz malowania na płótnie tworzy również ilustracje książkowe. Spod jego kreski wyszedł portret detektywa Hanusika do serii książek Marcina Melona. Jego obrazy znalazły się także na okładkach górnośląskich zespołów bluesowo – jazzowych – Highway oraz Lipiny Syndicate, projektu muzycznego Joli Literskiej z zespołem pt. „Protest songs. Pieśni Lutra” czy Marek McCarron Trio.

Wystawa czynna od 8 do 26 listopada 2024 r.

Plakat z informacją o wystawie