Baner z informacją o spotkaniu autorskim
Kiedy: 25.11.2024 | godz. 18:00

Marek Blaut – jest autorem kilku książek. Dwie ostatnie: „Depozyt”-2022” i „Spisek IQ-2024” wydało katowickie Wydawnictwo Naukowe „Śląsk”.

Powieść „Spisek IQ” to kolejna wyprawa w świat nauki, polityki i gry wywiadów. Spisek wybitnych naukowców ma spowolnić marsz szaleńców ku zgubie.  Zwykli ludzie zostają uwikłani w ciąg śmiertelnie niebezpiecznych wydarzeń. Jak podkreśla autor „Zajrzymy do Szwajcarii, w podziemia hitlerowskiej fabryki wunderwaffe, do przedwojennego Lwowa i – jakże by inaczej – na Śląsk. To stąd pochodzą bohaterowie książki”.

Nasz gość to Ślązak z lwowskimi genami. Absolwent Wydziału Prawa UŚ (1976 r.) Pracował m. in. na kopalni, w TVP, w cukierni, bibliotece, telewizji kablowej, w muzeum. Realizował reportaże tv, filmy dokumentalne i edukacyjne. Współpracował z prasą: Politechnik, Czas, Dziennik Zachodni. Debiutował powieścią „Dolina – 4”. Książka, jako słuchowisko, ukazała się dwukrotnie na antenie Polskiego Radia Katowice. Wydał także zbiory felietonów, publikowanych na łamach „Dziennika Zachodniego”: „Jezd dobrze”, „Zapiski”, „Ludzie, ludzie…”. Pisze książki: fantasy, science fiction, kryminały, sensację, thrillery, literaturę piękną.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim