Baner z informacją o Narodowym Czytaniu
Miejsce wydarzenia: Park Chopina w Gliwicach
Kiedy: 7.09.2024 | godz. 15:00 - 7.09.2024 | godz. 19:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, jak co roku, włącza się w zainaugurowaną przez Prezydenta RP w 2012 roku akcję „Narodowe Czytanie”. 7 września w Parku Chopina przypomnimy najważniejsze fragmenty „Kordiana” Juliusza Słowackiego. To jeden z najczęściej interpretowanych i dyskutowanych polskich dramatów.

„Kordian” Juliusza Słowackiego to arcydzieło polskiego romantyzmu, utwór mądry i poruszający, pełen artystycznych walorów i rozważań o najistotniejszych sprawach narodu. To dramat, który zagłębia się w polską duszę i polskość, odkrywając zarazem uniwersalną prawdę o świecie. Dziś trudno w pełni zrozumieć nastroje Polaków pod zaborami bez znajomości tego utworu – podkreślał w liście Prezydent Andrzej Duda.

W programie oprócz maratonu czytania przygotowaliśmy: konkursy i zabawy literackie, wystawę tematyczną, tabliczki z cytatami z „Kordiana” rozmieszczone w przestrzeni Parku a także kącik dobrej książki.

„Narodowe Czytanie” odbędzie się w ramach  XI Rodzinnego Pikniku Seniora.

Plakat z informacją o Narodowym Czytaniu