Baner z informacją o panelu dyskusyjnym w ramach Śląskiego Tygodnia
Kiedy: 21.11.2023 | godz. 18:00

Dwie śląskie pisarki piszące o Śląsku i świetnie się porozumiewające w Śląskiej godce, opowiedzą o tym co ciekawego dzieje się na śląskim literackim podwórku.

Monika Kassner – historyczka i polonistka, działaczka społeczna, dziennikarka pisząca po śląsku, nauczycielka, autorka książek dla dzieci i kryminałów retro dla dorosłych o przygodach lipińskiego radcy Adolfa Jendryska: Sprawa Salzmanna, Sprawa Rollnika, Sprawa rodziny Tebbe, która była emitowana jako wakacyjna audio powieść 2023 roku na antenie Radia Katowice. Laureatka nagrody konkursu na Jednoaktówkę po śląsku za tekst Pōnbōczkowi świyczka oraz konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2022. Pasjonuje się historią Śląska i średniowiecza, zwłaszcza angielskiego.

Sabina Waszut – pisarka i felietonistka, autorka kilkunastu powieści historycznych i obyczajowych.

Debiutancka powieść „Rozdroża” zdobyła nagrodę główną kategorii „Pióro” dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Kultury. Współpracuje z miesięcznikiem kulturalnym Chorzów Miasto Kultury, gdzie pisze felietony i opowiadania w odcinkach. Pasjonatka górskich szlaków.