Baner z informacją o imprezie rowerowej
Miejsce wydarzenia: Plac Krakowski w Gliwicach
Kiedy: 11.05.2024 | godz. 10:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym pod wspólną nazwą ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ. To ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Hasłem przewodnim tegorocznego rajdu są „Dwie wieże”, które nawiązuje do przygód Drużyny Pierścienia z cyklu książek J. R. R. Tolkiena.

Organizatorami tej wyjątkowej akcji są: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrze oraz Stowarzyszenie Rowerowe Gliwice.

Startujemy z dwóch miejsc, tj. z Zabrza i z Gliwic, by wspólnie spotkać się na mecie przy Wieży Ciśnień w Zabrzu.

Gliwicka drużyna wyrusza o godz. 10.00 z Placu Krakowskiego w Gliwicach, a o 10.30 planujemy postój przy Radiostacji. Do przejechania ok. 9 km. Przejazd odbędzie się w tempie rekreacyjnym. Zapraszamy osoby w każdym wieku. Dzieci – pod opieką dorosłych.

Dla wytrwałych na mecie przygotowano niespodzianki.

Plakat z informacją o imprezie rowerowej