Baner z informacją o spotkaniu autorskim
Kiedy: 23.05.2024 | godz. 18:00

W ramach projektu „Fabryka języka” zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Michałem Rusinkiem, które przybliży nam różne obszary naszego języka: literackie, potoczne, osobiste i publiczne.

MICHAŁ RUSINEK – krakowianin z urodzenia i zamieszkania. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, a teraz prowadzi jej Fundację. Na Wydziale Polonistyki UJ prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Książki jego autorstwa zdobyły wiele nagród i wyróżnień m.in.: Nagrodę Rektora UJ, włoską nagrodę Premio Vittoria Samarelli, „Wierszyki domowe” i „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości”  otrzymały tytuł Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Zientarska.

Podczas spotkania zapewnione będzie tłumaczenie na PJM, pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024″.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim