Baner z informacją o spektaklu
Szczegóły wydarzenia
Kiedy: 8.12.2023 | godz. 18:00

Spektakl „Emigranci” S. Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza w wykonaniu Akademickiego Teatru Remont zagości na scenie Biblioteki Centralnej!

„Emigranci” Sławomira Mrożka w reż. Tadeusza Hankiewicza jest to obok znakomitego „Tanga”, jeden z najsłynniejszych dramatów tego wybitnego autora. To spektakl, którego premiera w Akademickim Teatrze Remont miała miejsce 27 marca 2014 r., a który wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem publiczności. Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są AA i XX. Zamieszkują wspólnie suterenę w bliżej nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Wyalienowany intelektualista AA wybrał emigrację z powodów politycznych, z kolei XX, robotnik, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani na własne towarzystwo, żyją wśród ciągłych utarczek i konfliktów, pogłębiających obustronne antagonizmy.

Bohaterowie „Emigrantów” Sławomira Mrożka nie mają imion. Z dala od domu, w piwnicznej izbie służącej za mieszkanie, przychodzi im spędzić razem sylwestrową noc. Przez te parę godzin rozpoznają nędzę własnej egzystencji. „Ci dwaj siedzący w piwnicy emigranci może nigdy nie opuścili kraju” – Marek Mikos

Sztuka w jednym akcie, czas trwania: ok. 80 minut, bez przerwy.

Darmowe wejściówki do odebrania w Wypożyczalni dla dorosłych w Bibliotece Centralnej. Obowiązuje limit: 4 bilety/osoba.

Występują:

AA – MACIEJ ŁYCZKO
XX – PIOTR PRASZKIEWICZ

 

Plakat z informacją o spektaklu