Baner z informacją o warsztatach
Kiedy: 19.09.2024 | godz. 10:00

Warsztat, podczas, którego młodzież nauczy się poprawnie rozpoznawać i wykorzystywać styl w wypowiedzi, poprzez dobór odpowiednich środków językowych, w zależności od celu tej wypowiedzi.

Spotkanie poprowadzi dr Ewa Biłas-Pleszak, prof. UŚ – dyrektorką kilku kierunków studiów: komunikacja promocyjna i kryzysowa, komunikacja cyfrowa, logopedia, międzynarodowe studia polskie. Jej naukowe poszukiwania dotyczą zagadnień związanych z intersemiotycznością i interdyscyplinarnością, bada związki pomiędzy językiem naturalnym a innymi systemami znakowymi, zwłaszcza muzyką. Interesuję się również autoprezentacją, wystąpieniami publicznymi, retoryką i erystyką, językowymi uwarunkowaniami negocjacji, czyli komunikacją we wszystkich odsłonach – werbalną, niewerbalną, interpersonalną, medialną, międzykulturową, retoryczną… Koncertuje z najstarszym chórem mieszanymh na Śląsku – działającym przy Filharmonii Śląskiej „Ogniwa”.

Warsztat odbędzie się w ramach projektu „Fabryka języka” dofinansowanego z funduszy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Plakat z informacją o warsztatach