Baner z informacją o spotkaniu z Krzysztofem Nitsch
Kiedy: 26.02.2024 | godz. 18:00

„Światło w przestrzeni rzeźbiarskiej” to temat wykładu, który w ramach wystawy jubileuszowej wygłosi prof. Krzysztof Nitsch.  Ogromny dorobek artystyczny oraz udział w ok. 300 wystawach krajowych i zagranicznych, zaowocowały zdobyciem wielu nagród i wyróżnień. Dla miasta Gliwice zrealizował 50 obiektów artystycznych – od medali poprzez medaliony, płaskorzeźby, tablice okolicznościowe, małe formy rzeźbiarskie, kompozycje rzeźbiarskie, aż po monumentalne pomniki.

Prace prof. Krzysztofa Nitscha znajdują się w zbiorach wielu muzeów w kraju i zagranicą, m. in. w British Museum w Londynie, Muzeum Dantego w Rawennie, Muzeum Sportu w Lozannie, Muzeum Toyamura w Japonii, w zbiorach prywatnych w Francji, Niemczech, Portugalii, Argentynie, Belgii, Holandii, Chinach i Australii.

Wstęp wolny.