Kiedy: 17.05.2024 | godz. 18:00

Wystawa Z(A)miana Magdaleny Makiewicz to wybrany zbiór jej szerokiej twórczości. Na ekspozycję składać się będą prace malarskie oraz ilustracje. Wystawę można oglądać do 14 do 31 maja 2024 r. Wernisaż odbędzie się 17 maja o godz. 18.00.

O wystawie artystka mówi: „Przewidywalne powiadają, że są śmierć i podatki. Sytuacje: odejście kogoś z naszego życia, trudne wydarzenie, czy choroba wprowadzają nas w zadumę, niepokój. Powodują, że zatrzymujemy się w czasoprzestrzeni. Potraktowanie ich jako blizny lub lekcji jest kluczowe. Reagowanie na dane wydarzenie ze spokojem powoduje „Katharsis”. Niespodziewana zmiana może być etapem naszego rozwoju osobistego, potencjałem nowych możliwości.

Analogicznie przyroda – jest poddawana sezonowym zmianom, ulega dynamice świata naturalnego. Człowiek również ingeruje w nią, pod jego wpływem zachodzi metamorfoza. Niekoniecznie z zyskiem dla środowiska, jednak natura potrafi adaptować się i ewoluować.

Zmiana i zamiana w życiu to nieodwracalny rozwój prowadzący w nieznane nam obszary. Zamiana nas samych w osobę bardziej świadomą swoich wartości, poglądów, wyznaczonych kierunków ma prowadzić do refleksji. Powinniśmy brać przykład z ekosystemu – dbając o równowagę, elastycznie dopasowywać się do zmieniających warunków. Życie jest jak woda – stała i zmienna równocześnie. Trzeba płynąć z nurtem ponosząc ryzyko, żeby rezonowało to z Twoją naturą. Świadomość zmian to punkt wyjścia, by docelowo zrozumieć przeciwności jakie może nieść nasza egzystencja.”.

Magdalena Małkiewicz – artystka interdyscyplinarna, otwarta na nowe spojrzenie w sztuce. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom uzyskała w pracowni malarstwa prof. Ireneusza Walczaka oraz pod okiem prof. Ewy Zawadzkiej w pracowni działań multimedialnych. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne oraz sakralne. Specjalizuje się w realizacjach na zamówienie. W swojej twórczości stosuje różnego rodzaju techniki mieszane, jak i performance, płaskorzeźbę, animację poklatkową, plakat oraz fotografie. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Inspirację do tworzenia czerpie z otoczenia, poprzez wnikanie do wnętrza człowieka, anatomię, biologię i degradację, psychologiczne ujęcie. Obserwując życie z innych zakątków świata, pozwala kreować niczym demiurg swoją wizję rzeczywistości.

Podczas spotkania zapewniona będzie pętla indukcyjna oraz dostępność architektoniczna.

Wstęp wolny.