Baner z informacją o spotkaniu autorskim dla dzieci
Kiedy: 21.10.2024 | godz. 11:00

Tym razem w literacką podróż zabierze najmłodszych Zuzanna Orlińska.

Nasza gościni to absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorka książek, czasopism i podręczników. Zdobywczyni wielu nagród – za powieść „Ani słowa o Zosi” otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, „Stary Noe” został wyróżniony w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015 i zdobył nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, a powieść „Detektywi z klasztornego wzgórza” otrzymała wyróżnienie w konkursie Samochodzikowa Książka Roku 2015 organizowanym przez Forum Miłośników Pana Samochodzika. Z kolei „Biały Teatr panny Nehemias” otrzymał wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2017. W 2021 roku jej przewodnik po Cmentarzu Powązkowskim Miasto Pamięci otrzymał III nagrodę w 29. Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej, a dwie powieści historyczne –„ Król Myszy” i „Powietrzny żeglarz” z cyklu Uczeń sztukmistrza – otrzymały nominację do Ksiażki Roku IBBY 2021.

Zuzanna Orlińska jest autorką strony internetowej „Kiedy byłam mała”, poświęconej literaturze dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy grupy zorganizowane.

Spotkanie organizowane w ramach projektu Haczyk – gliwickie spotkania literackie, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat z informacją o spotkaniu autorskim dla dzieci