Baner z informacją o wystawie Justyny Rybak
Szczegóły wystawy
10.04.2024 - 10.05.2024
Wernisaż wystawy: 26.04.2024 | godz. 18:00

Justyna Rybak – jest absolwentką ASP w Katowicach, koordynatorką Wydziału Grafiki na WSTi w Katowicach, autorką wielu nagradzanych plakatów, ilustratorką, projektantką, wykładowczynią akademicką, wiceprezeską Fundacji Art Square. Brała udział w ponad 70 wystawach w Polsce i za granicą.

„Trudno powiedzieć, albo nawet próbować powiedzieć, jaką rolę pełnią moje rysunki popełnione od momentu śmierci dziadka do dzisiaj. Ten pierwszy rysunek, to spontaniczna notatka utrwalająca wszystko co z dziadkiem przeżyłam. Czym więc są moje rysunki, nocne bazgroły, kim jestem ja w tych sytuacjach? Bazgroły to z pewnością ślady dnia, nocne wizualne notatki rzeczywistości, manualny eksperyment, eksplozja myśli przekładanej na obraz, doświadczenie miejsca, doświadczenie czasu, spontaniczna ucieczka od rzeczywistości, uruchomienie wyobraźni ale i terapia.”

Plakat z informacją o wystawie Justyny Rybak