Baner z informacją o wystawie
Szczegóły wystawy
4.09.2023 - 30.09.2023
Wernisaż wystawy: 11.09.2023 | godz. 17:00

Galeria Perkoz serdecznie zaprasza na wystawę fotografii autorstwa Ekateryny Vinter.

Jak autorka pisze o sobie: „Mam 35 lat i pochodzę z miasta Chersoń, które znajduje się na południu Ukrainy. Całe życie spędziłam w tym mieście i gdyby mi ktoś powiedział, że będę musiała przeprowadzić się do innego kraju zabierając ze sobą tylko syna i torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami, pomyślałabym, że zwariował. Okazało się, że to prawda i od roku budujemy swoje życie od podstaw.

Życie dzieli się na przed i po. Jedno się nie zmieniło – moje zamiłowanie do twórczości i pracy, która wykonuję.

Gdyby ktoś zapytał mnie kim jestem, odpowiedziałabym, że jestem fotografem rodzinnym. Kto przychodzi do mnie na sesję zdjęciową z noworodkiem zostaje ze mną na długo. Spotykamy się dalej na chrzcie dziecka, w pierwszym roku jego życia, na kameralnych rodzinnych imprezach, wakacyjnych sesjach zdjęciowych i sezonowych dziecięcych projektach fotograficznych. Fotografią zajmuję się od 5 lat.

Z wykształcenia jestem prawnikiem i księgową, pracowałam w policji i służbie migracyjnej, ale wraz z narodzinami syna, ostatecznie przekonałam się, że chcę poświęcić się pracy twórczej. Fotografia to moje powołanie. Najważniejsza podczas sesji jest dla mnie atmosfera, troska o komfort dziecka i dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Pozwala to utrwalić najcenniejsze chwile życia rodziny”.

 

Plakat z informacją o wystawie