Baner z informacją o wystawie
Szczegóły wystawy
1.07.2023 - 12.08.2023

Wybrane portrety gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej z lat 2014 – 2022 – wystawa fotografii Agnieszki Jaworskiej

Zestaw zdjęć prezentowany jest po raz pierwszy w Polsce, w formie wystawy. Dotychczas fotografie te ukazały się jedynie w mediach społecznościowych autorki oraz portretowanych celebrytów. Fotografie powstawały podczas koncertów, a także w trakcie nagrywania wywiadów, jako materiał ilustrujący. Portretowani uchwyceni są w prywatnych, domowych przestrzeniach, własnych studiach nagraniowych czy miejscach szczególnie dla nich ważnych. I tak Grzegorz Skawiński pozuje w swoim ulubionym fotelu oraz w domowym studiu nagraniowym podczas próby. Podobnie Urszula z ukochanym zwierzakiem. Kot towarzyszy też Krzysztofowi Cugowskiemu w jego domowym zaciszu. W swoim warszawskim salonie uchwycona została Alicja Majewska, a Bracia Golcowie w zaułkach Bielska-Białej, w pobliżu swojej pierwszej szkolnej stancji. Blue Cafe wybrali na miejsce spotkania „swoją” Łódź, a bracia Szczepanikowie z zespołu Pectus rodzinny dom w Bogoniowicach i skalne miasto w pobliskich Ciężkowicach. Piotr Kupicha zapozował na poddaszu –  nieco zapomnianym i opuszczonym – gdzie powstał jego pierwszy hit. Z kolei Wanda Kwietniewska prowadząc motorówkę i quada – bo tak odpoczywa na swojej działce nad mazurskim jeziorem. Wśród zdjęć z koncertów szczególnie cenne dla autorki są fotografie zespołu Perfect, wykonane w czasie dwóch ostatnich występów grupy. Po nich, niespodziewanie, Grzegorz Markowski ogłosił przejście na artystyczną emeryturę.

Agnieszka Jaworska – urodzona w Bielsku – Białej,  absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej o specjalności tkactwo artystyczne oraz cieszyńskiego Wydziału Artystycznego UŚ w Katowicach. Dyplom z grafiki z wyróżnieniem uzyskała u prof. Andrzeja Pietscha, wraz z aneksem z fotografii u prof. Witolda Jacykowa. Od 2004 roku prowadzi zajęcia w Pracowni Fotografii na macierzystej uczelni. Doktoryzowała się z fotografii na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych oraz  zbiorowych w kraju i za granicą. Zajmuje się fotografią kreacyjną i portretową oraz grafiką artystyczną.

Plakat z informacją o wystawie