Szczegóły wystawy
15.11.2023 - 30.11.2023

Górny Śląsk to kraina kontrastów. Wielkie zakłady przemysłowe sąsiadują tu z polami uprawnymi i szumiącymi lasami, a w cieniu nowoczesnych wieżowców stoją osiedla robotnicze z czerwonej cegły. To tętniące życiem miasta, które wydają się nie mieć początku i końca, zlewają się w jedną wielką metropolię a także senne miasteczka, spokojne wioski i stare pałace. To setki stawów, jezior,  dziesiątki rezerwatów przyrody. Jeśli chcecie poznać Górny Śląsk i jego fascynującą historię, zapraszamy do zapoznania się z wystawą pt. „Jezderkusie, czyli nie łatwa historia Górnego Śląska” inspirowana książką o tym samym tytule. Niełatwa historia i tradycje zostały przedstawione w przystępny sposób i do tego w pięknej oprawie graficznej. Wystawa udostępniona przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Projekt realizowany jest ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Plakat z informacją o wystawach w ramach Śląskiego Tygodnia