Dzieci pokazują swoje krople wody z papieru

Dzieci z grupy Wisienki z Przedszkola Miejskiego nr 18 w Gliwicach wzięły udział w warsztatach szóstej odsłony „Haczyka – gliwickich spotkań literackich”, która dofinansowana jest ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Podczas wspólny zajęć „zagadki żywiołów – woda” przeczytaliśmy kilka uroczych wierszy o wodzie, oraz porozmawiać o jej właściwościach. Zastanawialiśmy się jak dbać o czystość wody i jak może czuć się zdrowa i chora rzeka. Dzieci świetnie poradziły sobie z przygotowanymi dla nich zagadkami dotyczącymi pogody. Wspólnie stworzyliśmy cudowne pacynkowe krople wody z papieru. Wisienki otrzymały pamiątkowy dyplom, pełne dobrych wrażeń wróciły wraz ze swoimi Kroplami do przedszkola.

Biblioforum, ul. Lipowa 1
22 września 2023 r.