Jeszcze więcej książek do czytania – i to do czytania wszędzie.

Mamy dla Was, Drodzy Czytelnicy, dobrą wiadomość! W 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach będzie kontynuować współpracę z Legimi.

3 stycznia 2021 r. dotychczasowe kody stracą ważność, jednak tych z Was, którzy są zainteresowani przedłużeniem abonamentu lub rozpoczęciem przygody z e-bookami, zapraszamy od 4 stycznia 2021 po odbiór kodów aktywacyjnych.

 • Jak uzyskać kod aktywacyjny na 2021 r.?
  Zapisani do biblioteki czytelnicy otrzymają go we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach:
  – osobiście,
  – za pośrednictwem poczty elektronicznej. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru karty bibliotecznej.
  Kody wydawane będą po uprzedniej aktualizacji danych osobowych.
 • Osoby, które będą chciały elektronicznie zapisać do biblioteki i pobrać kod, proszone są o kontakt z Biblioteką Centralną: bc@biblioteka.gliwice.pl
 • Przypominamy, że osoby posiadające zobowiązania finansowe wobec biblioteki przed otrzymaniem kodu muszą najpierw uregulować wszelkie należności.

Dostęp do bazy LEGIMI zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

————————————————-
Legimi w MBP Gliwice – najczęstsze pytania

1. Jak założyć konto i gdzie wpisać otrzymany kod?

Należy wejść na stronę: https://www.legimi.pl/dbpw/ wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece, a następnie założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące.

Aby rozpocząć korzystanie z bazy na urządzeniu mobilnym, należy pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną na iOS, Android, Windows oraz Windows Phone. Następnie należy zalogować się na swoje konto na urządzeniu  mobilnym.

2. Kto może uzyskać kod dostępu do platformy Legimi?

Kody dostępu wydawane są wyłącznie osobom zapisanym do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, które mają uregulowane zobowiązania finansowe wobec biblioteki (czyli np. opłacili zaległe kary za przetrzymanie zbiorów).

Osoby, które będą chciały elektronicznie zapisać do biblioteki i pobrać kod, proszone są o kontakt z Biblioteką Centralną: bc@biblioteka.gliwice.pl

3. Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

4. Jak uzyskać kod dostępu?

Kod aktywacyjny można uzyskać we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach:

 • osobiście,
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz numeru karty bibliotecznej.

Kody wydawane będą po uprzedniej aktualizacji danych osobowych.

 

5. Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?

Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie: http://www.legimi.pl/dbpw/.
Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać e-booki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

6. Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?

Wszystkie kody wydane czytelnikom przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach i aktywowane przez nich na stronie http://www.legimi.pl/dbpw/ są ważne do 31 grudnia 2021 r.

7. Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

8. Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać jednocześnie na 2 urządzeniach.

9. Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi e-booki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle.

10. Czy muszę być online, by czytać e-booki?

Po pobraniu e-booki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.