Układanie zdania

28 września, w sobotnie przedpołudnie, w samym sercu miasta, miała miejsce wyjątkowa gra miejska „Złap za słówko”. Uczestnicy zebrali się w Bibliotece Centralnej, gdzie o godz. 9.30 rozpoczęła się cała przygoda. Po krótkim wprowadzeniu, zawodnicy ruszyli w miasto, aby odwiedzić kolejne „przystanki językowe”. Różnorodne zadania wymagały nie tylko wiedzy o języku, ale także kreatywności i współpracy w drużynie. Uczestnicy rozwiązywali łamigłówki, uczyli się gwary śląskiej i tworzyli „lepiejowe” zakładki. Na jednym z przystanków, drużyny musiały zmierzyć się z grą słowną, która polegała na tworzeniu jak największej liczby słów z niepowtarzających się liter, a na innym na polu popularnej gry w chłopa” musieli zmierzyć się z językowymi łamańcami.Po intensywnym spacerze drużyny wróciły do Biblioteki Centralnej, gdzie czekały na nie zasłużone nagrody.

Dzięki współpracy z Centrum 3.0 oraz Warsztatami Loesje, udało się stworzyć wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Gra została przygotowana w ramach projektu Fabryka języka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2024.

28 września 2024 r.