Baner z informacją o projekcie "Biblioteka łączy"

W ramach projektu „Biblioteka łączy” zakupiono aż dziesięć nowych Czytaków – cyfrowych odtwarzaczy do słuchania audiobooków, muzyki, słuchowisk lub podcastów, z dyktafonem i mówiącym zegarkiem. To przenośne, bardzo proste w obsłudze urządzenia z wygodną klawiaturą z cyframi i piktogramami. Karta pamięci zmieści nawet do tysiąca godzin nagrań. Wykaz tytułów książek cyfrowych (prawie 3 tys.) znajdziecie na naszej stronie https://biblioteka.gliwice.pl/zbiory/multimedia/czytak/, a Czytaki wypożyczyć można w Wypożyczalni Muzycznej i Zbiorów Specjalnych znajdującej się w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17.

 

Dodatkowo zakupiliśmy już 290 egzemplarzy książek drukowanych dużą czcionką, które już trafiły na filie. To kolejne udogodnienie dla osób z dysfunkcją wzroku.

Jednocześnie zachęcamy osoby słabowidzące do odwiedzenia Biblioteki Centralnej. Działa tu już powiększalnik wspomagający czytanie i oglądanie zdjęć. Informacji udzielają pracownicy, którzy chętnie pomogą w korzystaniu ze zbiorów.

Wszystkie zakupy są finansowane z programu „Kultura bez barier” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

Powiększalnik - widok ogólny Na ekranie powiększalnika z ustawieniem na bardziej kontrastowy Na ekranie powiększalnika na normalnym ustawieniu Regał z zakupionymi książkami z dużymi czcionkami Fragment regału z zakupionymi książkami z dużymi czcionkami Nowe zakupione czytaki Wszystkie zakupione - dziesięć sztuk