IBUK LIBRA - najlepsza czytelnia online. Zmieniamy się dla Ciebie. Czytaj24/7na urządzeniach: komputer, laptop, tablet, smartfon. Na środku nożyczki przecinają czerwoną wstążkę. Na dole 70 lat PWN

Nowa odsłona IBUK Libra           

IBUK Libra zmienia się dla Ciebie. Pod takich hasłem @PWNNauka wprowadza nową odsłonę serwisu. Poza nowym układem graficznym pojawiły się także nowe karty użytkownika, a wśród nich: Wszystkie książki, Książki w moich bibliotekach oraz Moja półka. Warto założyć konto, aby korzystać w pełni z tych funkcjonalności. Wejdź do platformy IBUK Libra przez stronę https://bit.ly/3dIBZJQ lub korzystając z linku naszej biblioteki https://biblioteka.gliwice.pl/zbiory/ibuk/

Po zalogowaniu można:

 • zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;
 • zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;
 • korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;
 • przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

Tutaj znajdziesz więcej informacji nt. platformy i jej funkcjonalności: https://libra.ibuk.pl/?utm_source=bibl&utm_medium=www&utm_campaign=premiera

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach w ramach konsorcjum Śląskich Bibliotek Publicznych
posiada dostęp do 2243 publikacji elektronicznych na platformie IBUK LIBRA.

Elektroniczny księgozbiór dotyczy: medycyny, nauk humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych, społecznych, ekonomii, prawa, sportu, teologii. Dla uczniów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych przygotowano również wybrane podręczniki, lektury szkolne, poradniki, leksykony, słowniki i kompendia. Poza tym wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury faktu i literatury pięknej. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Podczas wizyty w bibliotece każdy użytkownik może otrzymać kod do zdalnego dostępu, który należy podać podczas pierwszej rejestracji na stronie libra.ibuk.pl. Po założeniu konta myIBUK czytelnik może pracować w dowolny sposób z tekstem książki, może tworzyć zakładki, notatki, wirtualną półkę ulubionych tytułów, bibliografię itp. Aplikacja umożliwia logowanie się za pośrednictwem konta Facebook oraz Google, a także udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Uwaga! Czytelnicy zainteresowani dostępem do IBUK LIBRA mogą zgłaszać się po kody aktywacyjne w dowolnej placówce naszej sieci lub za pomocy formularza na stronie internetowej LOGIN DO IBUKA

Zapraszamy do korzystania z bazy IBUK.PL

 

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ.


Nieodpłatnie z ibuka można skorzystać w następujących filiach biblioteki:

 • Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
 • F1, Pl. Inwalidów Wojennych 1
 • F5, ul Perkoza 12
 • F7, ul Junaków 4
 • F11, ul. Bł. Czesława 24
 • F13, ul. Paderewskiego 56
 • F15, ul. Piastowska 3
 • F16, ul. Przedwiośnie 2
 • F17, ul. Spółdzielcza 33 a
 • F20, ul. Bernardyńska 2
 • F21, ul. Syriusza 30
 • F22, ul. Spacerowa 6
 • F23, ul. Sopocka 2
 • F24, ul. Architektów 109
 • F25, pl. Jaśminu 20
 • F30, ul. Partyzantów 25

Poza tym w wymienionych placówkach są do odbioru hasła do zdalnego logowania, aby mogli Państwo korzystać z oferty z komputerów domowych.


IBUK LIBRA – INFORMACJE TECHNICZNE

Konfiguracja sprzętowa i wymagane oprogramowanie

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Przeglądarka internetowa musi wspierać standard HTLM5. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10 i wyżej. Starsze wersje IE nie zapewniają wsparcia standardu HTML5 oraz zawierają poważne luki w bezpieczeństwie.

Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest stabilne połączenie z siecią internet o przepustowości min. 512kb/s (zalecamy 2Mbps). Należy zezwolić na wykorzystywanie plików cookie oraz JavaScript. Aplikacja komunikuje się przy użyciu protokołu HTTP (port 80) oraz HTTPS (443).

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów. Konfiguracja sieci powinna zezwalać na łączenie się z serwisem facebook.com oraz google.com. Jeżeli konfiguracja sieci uniemożliwia dostęp do domeny facebook.com oraz google.com, to funkcje aplikacji myIBUK wykorzystujące te serwisy nie będą dostępne.

Aplikacja została przystosowana do działania także na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5″, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min 4 oraz iOS min. 5.1.

Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store.

Na urządzeniach Apple zalecamy także dodanie aplikacji do ekranu początkowego.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z serwisu.

 


 

Zgłoś się po login do IBUKA

 

 

Proszę podać dane adresowe:

 


  * - oznacza pola wymagane.