Baner z informacją o konkursie

„Mój przyjaciel z dalekiego świata” to temat konkursu plastycznego, do którego zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Nasz Konkurs towarzyszy wystawie fotografii „Dzieci świata” Elżbiety Dzikowskiej prezentowanej w CH FORUM w Gliwicach od 28 lipca do 24 sierpnia 2023 r.

Wierzymy, że prace tej znakomitej podróżniczki przepełnione różnorodnością kulturową i empatią, z niezwykłą wnikliwością prezentujące dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu zainspirują dzieci do stworzenia ciekawych prac, które można wykonać w dowolnej technice malarskiej (akwarela, farba plakatowa, tempera, akryl), rysunkowej (pastel, kredka, sepia, tusz)lub mieszanej (łączenie wyżej wymienionych technik, kolaż), w formacie nie większym niż A3 (297 x 420 mm) i nie mniejszym niż A4.

Zadaniem Uczestniczek i Uczestników konkursu jest namalowanie / narysowanie sytuacji obrazującej poznanie swojego przyjaciela z wybranego kraju lub interesującego momentu zawartej przyjaźni czy też wspólnej przygody (z możliwością uruchomienia wyobraźni, zwłaszcza w przypadku gdy dziecko nie ma jeszcze przyjaciela w dalekim świecie a chciałoby go mieć).

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Pana Adama Neumanna i UNICEF Polska.

Kuratorką wystawy i promotorką konkursu jest Joanna Szefer, historyczka sztuki.

REGULAMIN DO POBRANIA (plik PDF, rozmiar 191 kB)

ZGODA RODZICÓW I OPIEKUNÓW DO POBRANIA (plik PDF, rozmiar 127 kB)

Plakat z informacją o konkursie