Baner z informacją o wydarzeniu

22 marca odchodzimy Światowy Dzień Wody. To jedyna taka chwila w roku, kiedy świat jednoczy się wokół wody. To okazja nie tylko do świętowania, ale i do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ma ona znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto, abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu. Każdy z nas bez względu na dzień, może rozpocząć działania zmierzające do jej oszczędzania i zachęcić do tego innych. Hasłem tegorocznych obchodów będzie „Ziemia błękitna planeta”.

W ramach Światowego Dnia Wody, który odbędzie się w Bibliotece Centralnej, wraz z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zaplanowaliśmy dla uczniów gliwickich szkół szereg atrakcji. Tego dnia będą mieli okazję wziąć udział m. in. w warsztatach edukacyjnych, podczas których dowiedzą się co to jest woda, skąd bierze się w kranie i do czego jej używamy. Lecz to nie wszystko! W specjalnie przygotowanej przestrzeni młodzi naukowcy będą uczestniczyć w doświadczeniach oraz badaniu wody pod mikroskopem. Dzięki teatrzykowi kamishibai poznają historię, która wydarzyła się „Po drugiej stronie gór”, a także sposoby na oszczędzanie wody.

Globalna kampania ma zachęcić ludzi do podejmowania działań we własnym życiu, aby zmienić sposób, w jaki korzystają, konsumują i zarządzają wodą. My już przyśpieszamy zmianę. Czeka nas wyjątkowy dzień!