Baner z informacją o Tygodniu Bibliotek
Miejsce wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach
Kiedy: 8.05.2024 | godz. 08:00 - 15.05.2024 | godz. 19:00

„Biblioteka – miejsce na czasie” – to hasło najbliższego Tygodnia Bibliotek, który – jak co roku – świętujemy od 8 do 15 maja.

Ta 21. edycja ogólnopolskiego święta bibliotekarzy i czytelników jest okazją do zaprezentowania bogactwa możliwości, jaką biblioteka proponuje użytkownikom. To wyjątkowe miejsce, w którym poprzez książki i zbiory zgromadzona jest wiedza niemal z całego świata. W przyjaznej przestrzeni każdy może się dokształcać, korzystać z wolnego dostępu do dóbr kultury oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Biblioteka sprzyja integracji społeczności lokalne, służy wymianie doświadczeń przedstawicieli różnych grup wiekowych i kulturowych.

Z tej okazji zapraszamy na szereg różnorodnych wydarzeń, m.in.: spotkania autorskie, rajd rowerowy, akcje bookcrossingowe i czytelnicze, wystawy, wernisaże i warsztaty. Równocześnie zachęcamy do rozmów literackich (i nie tylko), sięgania po zbiory oraz do wspólnego spędzania czasu w bibliotece.

Szczegółowy plan Tygodnia Bibliotek do pobrania (plik PDF, rozmiar 534 kB)

Plakat z informacją o Tygodniu Bibliotek