Kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Czytelniczego odbędzie się 23 września o godz. 17.00.
Tym razem porozmawiamy o jednej z najbardziej kontrowersyjnych i wciąż inspirujących popkulturę powieści XX wieku – „Buszującym w zbożu” J.D. Salingera, którą kolejne pokolenia nastolatków czytają z wypiekami. Jeśli jeszcze jej nie znasz, to doskonały moment, by sięgnąć po tę książkę!
Dla tych, którzy przyjdą po raz pierwszy przypominamy ideę i zasady naszego Klubu.
- Jeśli czerpiesz przyjemność z czytania, chcesz poznać innych młodych pasjonatów słowa pisanego i masz ochotę podyskutować o książkach w kameralnym gronie – zapraszamy na spotkania Młodzieżowego Klubu Czytelniczego.
- W przyjaznym otoczeniu, przy herbacie i cieście, będziemy rozmawiać o ważnych dla nas książkach – klasykach i nowościach, o książkach, które warto znać i tych, które kochamy. Weźmiemy na warsztat te, które otwierają oczy, trwożą serca, zdumiewają, zachwycają, drażnią, dają do myślenia i zostawiają z pytaniami. Te, od których nie możemy się oderwać i te, które chcemy rzucić w kąt, ale coś nam nie pozwala. Niezależnie od czasu i miejsca powstania, od gatunku i formy, będą to książki dobre, bo na te złe – szkoda czasu.
- Nie ma znaczenia, czy jesteś molem książkowym, czy dopiero zaczynasz swoją literacką przygodę. Możesz zatracić się w dyskusji lub tylko jej przysłuchiwać. Ważne, żeby każdy czuł się komfortowo, a wspólny czas był inspirujący.
Zapraszamy młodzież szkół średnich, w wieku 16-19 lat.
Będziemy przestrzegać kilku zasad:
- kultury osobistej,
- szacunku dla opinii innych,
- nieoceniania gustów czytelniczych,
- przychodzimy na spotkania nawet, jeśli nie udało się nam dokończyć lektury,
- jesteśmy otwarci na siebie i literaturę – nie każda książka przypadnie nam do gustu, ale zastanowimy się dlaczego i poszukamy jej zalet,
- dbamy o miłą, serdeczną atmosferę, bo przecież spotykamy się dla przyjemności
Prowadzące Młodzieżowy Klub Czytelniczy: Karolina Huk i Magdalena Musialska.
Kontakt: instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl | nr tel. 32 231 26 24.
Miejsce: Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17
Termin: 23 września 2024 r., godz. 17.30